Gelinlik Seçimi İçin Bazı Bilgiler

Gelinlik Seçimi İçin Bazı Bilgileri sizler için web sitemizde kısa bilgiler ve içeriklerle sergilemeye çalıştık. Kısa bir zaman ayırarak inceleyebilirsiniz.

Düğün hazırlıkları sırasında genelde en zorlanılan kısım gelinlik seçimidir. Daha az stresli bir süreç geçirerek doğru gelinliği bulmanız mümkün. Bunun için yapmanız gerekenleri bir araya topladım.

Yalnızca bir tek gün giyecek olsanız da şimdiye kadar almış olduğunuz bütün elbiselerden daha güzel olması gereken bir elbise düşünün. İşte bu sizin gelinliğiniz olacak. Elbette ki bu elbisenin diğer tüm elbiselerden daha kaliteli olmasını istersiniz. Peki bir gelinliğin kalitesinin nasıl anlaşılacağını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız yazımızı okuyarak bu soruya cevap bulabilirsiniz.

Gelinlik seçiminde doğru görüntüyü yakalamak için altın kuralın vücut tipine göre seçim yapmak olduğunu unutma!Armut, elma, kum saati ya da dikdörtgen... Hangi vücut tipinde olduğunu anlamak ve senin vücuduna hangi gelinliklerin uyum sağladığını bilmek için uzun bir araştırma yapman gerekecek.

Kaliteli gelinlik seçmenin ilk kuralı önce kumaşın kalitesini test etmektir. Bir gelinliği kaliteli yapan başat faktörlerden biri olan kumaş kalitesi sizin kumaş seçiminizi etkileyecektir. Kumaşınızı içinde rahat olabileceğiniz sevdiğiniz türde seçerseniz kalitesini de o kumaşa göre kontrol etmeniz gerekiyor. Mesela biraz pratik yapmak için abiye satılan mağazalara gidebilir ve oradaki elbiselerin kumaşlarına bakarak kalitelerini kontrol edebilirsiniz. Eğer dokunduğunuz kumaş yumuşak ve kaygansa ipek saten olduğunu söyleyebiliriz. Yumuşak ve pamuksu bir his uyandırıyorsa o kumaş şifon olabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Rehber Yazıları

  • Damat Ayakkabısı Nasıl Olmalı?
    Damadın şıklığı ve gelinle uyumu için hazırlıkların titizlikle yapılması, giysi seçimi esnasında pek çok faktörün göz önünde bulundurulması gerekiyor.
  • Nişan Bohçasında Olması Gereken Şeyler
    Nişan bohçasının içinde ne olduğunu bilmeyenler çiftler için araştırdık. Peki nişan bohçasında neler olur? Nişan bohçasına neler konur? İşte haberimizde?
  • Gelinin Nişan Bohçasında Olması Gerekenler
    Düğün hazırlıklarında bohça hazırlığı nişan zamanı yapılır. Kız tarafı damat bohçasını, erkek tarafı ise gelin bohçasını nişanın ardından teslim eder. Peki bu gelin bohçasında neler bulunur?
Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.