Gelinlik Seçimi İçin Bazı Bilgiler

Gelinlik Seçimi İçin Bazı Bilgileri sizler için web sitemizde kısa bilgiler ve içeriklerle sergilemeye çalıştık. Kısa bir zaman ayırarak inceleyebilirsiniz.

Düğün hazırlıkları sırasında genelde en zorlanılan kısım gelinlik seçimidir. Daha az stresli bir süreç geçirerek doğru gelinliği bulmanız mümkün. Bunun için yapmanız gerekenleri bir araya topladım.

Yalnızca bir tek gün giyecek olsanız da şimdiye kadar almış olduğunuz bütün elbiselerden daha güzel olması gereken bir elbise düşünün. İşte bu sizin gelinliğiniz olacak. Elbette ki bu elbisenin diğer tüm elbiselerden daha kaliteli olmasını istersiniz. Peki bir gelinliğin kalitesinin nasıl anlaşılacağını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız yazımızı okuyarak bu soruya cevap bulabilirsiniz.

Gelinlik seçiminde doğru görüntüyü yakalamak için altın kuralın vücut tipine göre seçim yapmak olduğunu unutma!Armut, elma, kum saati ya da dikdörtgen... Hangi vücut tipinde olduğunu anlamak ve senin vücuduna hangi gelinliklerin uyum sağladığını bilmek için uzun bir araştırma yapman gerekecek.

Kaliteli gelinlik seçmenin ilk kuralı önce kumaşın kalitesini test etmektir. Bir gelinliği kaliteli yapan başat faktörlerden biri olan kumaş kalitesi sizin kumaş seçiminizi etkileyecektir. Kumaşınızı içinde rahat olabileceğiniz sevdiğiniz türde seçerseniz kalitesini de o kumaşa göre kontrol etmeniz gerekiyor. Mesela biraz pratik yapmak için abiye satılan mağazalara gidebilir ve oradaki elbiselerin kumaşlarına bakarak kalitelerini kontrol edebilirsiniz. Eğer dokunduğunuz kumaş yumuşak ve kaygansa ipek saten olduğunu söyleyebiliriz. Yumuşak ve pamuksu bir his uyandırıyorsa o kumaş şifon olabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Rehber Yazıları

  • Düğün Fotoğrafçısı Seçimi Nasıl Yapılır?
    Düğün Fotoğrafçısı Seçimi Nasıl Yapılır? Sorusunu düğün zamanında yüzlerce fotografcı arasından nasıl karar vereceğinizi ve diğer tüm bilgileri sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
  • Tek Tek Damatlık Detayları
    Tek Tek Damatlık Detaylarını, giyilecek giysileri madde madde sizler için derledik ve açıklamaları ile sitede yer verdik.
  • Kalıcı Nikah Şekeri Seçimi
    Kalıcı Nikah Şekeri Seçimi ile akıllarda ve hatıralarda kalıcı nikah şekerlerinin seçimi için bilinmesi gereken bazı bilgi ve detayları sizlerle paylaştık.
Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.