Gelinlik İçin Ayakkabı Alacaklar DİKKAT

Gelinlik İçin Ayakkabı Alacaklar DİKKAT ! Gelin ayakkabısı düğünde en dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelir. Rahatsız bir gelin ayakkabısı gelinlerin yıllarca hayalini kurduğu gecenin zehir olmasına neden olabilir.
gelinliğinizin ihtişamını tamamlayacak hem de o gece saatlerce  siz ayakta olacağınız için konforu da şıklığı kadar önemli olacak. Anlayacağınız gelin ayakkabınızın rahatlığı düğün gecenizdeki neşe ve mutluluğunuzda etkili olacak.
 
Gelinlikle uyumlu olmasına dikkat edin

Ayakkabılarınızı gelinliğinize göre belirleyin. Bunun için gelinliğinizi alırken ya da diktirirken tasarlayan ya da satan kişiden öneriler alın. Araştırın, hemen ilk görüp beğendiğiniz ayakkabıyı almayın. Ayakkabıyı seçerken gelinliği yanınızda görütün, ortam uygun değilse ayakkabıları evde deneyin ve olmazsa değiştirin. Beyaz ve krem çok yakın tonlar olsa bile arada birçok ara ton bulunuyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; gelinliğiniz ve ayakkabınızın aynı tonda olması. Aksi durumda ayakkabılarınız genel görünümünüzü bozabilir.

Gelinliğin modeline dikkat edin

Gelinliğin modeli uzun ise ayakkabılar geri planda kalacağından pek önemsenmez. Ancak siz yine de bu konuda titiz davranın ve ayakkabı seçiminizi dikkatli yapın. Balık formu gibi dar bir gelinlik giyecekseniz en rahat yürüyebileceğiniz ayakkabıyı tercih edin. Gelinliğin kesimi dar olduğundan yürümeniz yeterince zor olacaktır, bu durumu ayağınızı acıtan ya da yürümenize engel olan ayakkabılarla daha da zorlaştırmayın. Gelinliğiniz kabarık çan formuna ve bu tarz bir kesime sahipse işiniz daha kolay. Ancak yine de eteğin içerisinde bulunan ve kabarık görünmesini sağlayan tüllere dikkat edin. Takılıp düşme gibi kazaları önlemek için çok sivri burunlu ya da çok ince topuklu ayakkabılardan kaçının. Gelinliğiniz kısa ise genel görünümünüze uygun bir ayakkabı seçin. Daha farklı ve havalı bir gelinlik giyecekseniz daha hareketli ayakabılar seçin. Ancak ayakkabılarınız net bir şekilde görüneceğinden, bacak boyunuzu kısaltmamak adına bilekten bantlı modelleri kesinlikle tercih etmeyin.

Gelin ayakkabınızı seçerken günlük hayatınızdan alışık olduğunuz yükseklikte bir seçim yapmalısınız. Unutmayın kendinizi rahat hissetmeniz çok önemli!Topuk seçimi yaparken rahatlığın yanı sıra müstakbel eşinizle boy orantısına da dikkat! Boy farkınız az ise topuk da aşırıya kaçmamalısınız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Rehber Yazıları

  • Vücudunuza Göre Geliklik Seçmek
    Vücudunuza Göre Geliklik Seçmek için size bazı bilgilendirmeleri ve içerikleri sitemizde sergiledik. Altın kuralları inceledikten sonra gelinliğinizi seçmek sizin için daha kolay olacaktır.
  • Gelinlik Seçimi İçin Bazı Bilgiler
    Gelinlik Seçimi İçin Bazı Bilgileri sizler için web sitemizde kısa bilgiler ve içeriklerle sergilemeye çalıştık. Kısa bir zaman ayırarak inceleyebilirsiniz.
  • Gelinliğinizi Nasıl Saklamalısınız?
    Gelinliğinizi satın aldıktan sonra düğün gününe kadar nasıl saklamanız gerekir? Gelinliğinizi düğün gününden sonra çocuklarınıza ve hatta torunlarınıza kadar ilk günkü gibi saklamanın püf noktaları nelerdir?
Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.