Gelinliğinizi Nasıl Saklamalısınız?

Düğün sonrasında gelinliğinizi güvendiğiniz bir kuru temizleme firmasına vermelisiniz. Temizlenen gelinliğinizi ters çevirerek kendi özel saklama kılıfında saklayabilirsiniz. Mümkünse saklama kılıfının kumaştan olmasına dikkat ediniz. Naylon veya farklı bir materyal gelinliğinizin hava almasını engelleyerek sararmasına neden olabilir.

Kuru temizleme işleminden sonra gelinliğinizi pamuklu bir kılıfta ya da renksiz bir kağıda sararak saklayabilirsiniz. Gelinliğinizi asmak yerine sererek hava alabilen büyük bir kutuda saklamanız, gelinliğinizi ilk günkü gibi muhafaza edebilmenizi sağlayacaktır. Nemi ve kötü kokuları engellemek, gelinliğinizi koruyabilmek için sakladığınız kutunun içerisine ayakkabı kutularından çıkan küçük torbacıklardan ya da naftalin poşetlerinden koyabilirsiniz. Gelinliğinizi en az altı ayda bir havalandırmanız ilk günkü halini korumasına yardımcı olacaktır. Gelinliğinizin sararmaması için sakladığınız kutuyu güneş ışığına maruz bırakmamanızı tavsiye ederiz.

Tüm bu ipuçlarına uyarak gelinlik saklama işlemi yaparsanız; kesinlikle leke, sararma gibi sorunlar yaşamayarak muhafaza etmiş olursunuz. Aksi taktirde çok sık yaşanan bu gelinlik problemlerinin önüne geçemezsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Rehber Yazıları

  • Vücudunuza Göre Geliklik Seçmek
    Vücudunuza Göre Geliklik Seçmek için size bazı bilgilendirmeleri ve içerikleri sitemizde sergiledik. Altın kuralları inceledikten sonra gelinliğinizi seçmek sizin için daha kolay olacaktır.
  • Kına Gecesi Müzikleri
    Kına Gecesi müzikleri dediğimizde, bu gecenin ve gelinin ruhuna uygun olarak aklımıza hem hüzünlü ve duygusal, hem de eğlenceli ve neşeli şarkılar gelmeli.
  • Damat Bohçasında Neler Olmalı
    Nişan bohçası, kız ve erkek tarafının birbirlerine hediye göndermesidir. Damat tarafına götürülen bohçaya aynı zamanda damat bohçası da denir. Hazırlanan bohçada yalnız damat için değil aile bireyleri için de hediyeler bulunur.
Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.