Gelinliğinizi Nasıl Saklamalısınız?

Düğün sonrasında gelinliğinizi güvendiğiniz bir kuru temizleme firmasına vermelisiniz. Temizlenen gelinliğinizi ters çevirerek kendi özel saklama kılıfında saklayabilirsiniz. Mümkünse saklama kılıfının kumaştan olmasına dikkat ediniz. Naylon veya farklı bir materyal gelinliğinizin hava almasını engelleyerek sararmasına neden olabilir.

Kuru temizleme işleminden sonra gelinliğinizi pamuklu bir kılıfta ya da renksiz bir kağıda sararak saklayabilirsiniz. Gelinliğinizi asmak yerine sererek hava alabilen büyük bir kutuda saklamanız, gelinliğinizi ilk günkü gibi muhafaza edebilmenizi sağlayacaktır. Nemi ve kötü kokuları engellemek, gelinliğinizi koruyabilmek için sakladığınız kutunun içerisine ayakkabı kutularından çıkan küçük torbacıklardan ya da naftalin poşetlerinden koyabilirsiniz. Gelinliğinizi en az altı ayda bir havalandırmanız ilk günkü halini korumasına yardımcı olacaktır. Gelinliğinizin sararmaması için sakladığınız kutuyu güneş ışığına maruz bırakmamanızı tavsiye ederiz.

Tüm bu ipuçlarına uyarak gelinlik saklama işlemi yaparsanız; kesinlikle leke, sararma gibi sorunlar yaşamayarak muhafaza etmiş olursunuz. Aksi taktirde çok sık yaşanan bu gelinlik problemlerinin önüne geçemezsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Rehber Yazıları

  • Düğün Alyansı Seçim Önerileri
    Düğün Alyansı Seçim Önerileri..Evlilik hazırlıklarının en başındadır alyans seçimi. Heyecanlı heyecanlı nişanlı olduğunuzu herkese belli edebileceğiniz, aynı takıdan takabileceğiniz simgesel birşey..
  • Düğün Fotoğrafçısı Seçimi Nasıl Yapılır?
    Düğün Fotoğrafçısı Seçimi Nasıl Yapılır? Sorusunu düğün zamanında yüzlerce fotografcı arasından nasıl karar vereceğinizi ve diğer tüm bilgileri sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
  • Nişan Bohçasında Olması Gereken Şeyler
    Nişan bohçasının içinde ne olduğunu bilmeyenler çiftler için araştırdık. Peki nişan bohçasında neler olur? Nişan bohçasına neler konur? İşte haberimizde?
Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.