Damat Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Damadın şıklığı ve gelinle uyumu için hazırlıkların titizlikle yapılması, giysi seçimi esnasında pek çok faktörün göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Ayakkabılarınızın rugan olması en önerdiğimiz aksesuardır. Fakat rugan her zaman kullanılan bir ayakkabı olmadığından dolayı size başka tavsiyelerimiz de olacaktır.Fakat rugan her zaman kullanılan bir ayakkabı olmadığından dolayı açma deri bir ayakkabı kullanabilirsiniz. Fakat bu ayakkabılarda bağcıklı olması en önerdiğimiz unsurdur. Bağcıklı ayakkabılar muhakkak bağcıklı kısımları çok kaygan ve ince olması gerekir ki çok fazla kaba gözükmesin.

Ayakkabıda rugan olması ayna gibi parlaması demektir.Bu da giydiğiniz damatlık ile uyum sağlayacaktır. Fakat açma deri bir ayakkabıyla da kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Muhakkak alt kısmının köseli olması, içinin deri olması ayakkabıda ayağınızı daha rahat ettirecektir ve giydiğiniz çorapta muhakkak ipek bir çorap olması lazım. Bunlar hepsi birbirine uyumlu olan aksesuarlardır.

Smokin için genellikle tercih edilen eskiden beri aşina olduğumuz siyah renk bağcıklı ayakkabılardır. Çorabın da pantolonla aynı renk olmasına dikkat edilmelidir. Gri renkli takım elbisede yine siyah renk ayakkabı, kemik tonlarında veya lacivert renk kıyafetlerde ise kumaşla aynı tonda ayakkabı uygun olur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Rehber Yazıları

  • Gelinin Nişan Bohçasında Olması Gerekenler
    Düğün hazırlıklarında bohça hazırlığı nişan zamanı yapılır. Kız tarafı damat bohçasını, erkek tarafı ise gelin bohçasını nişanın ardından teslim eder. Peki bu gelin bohçasında neler bulunur?
  • Tek Tek Damatlık Detayları
    Tek Tek Damatlık Detaylarını, giyilecek giysileri madde madde sizler için derledik ve açıklamaları ile sitede yer verdik.
  • Damat Bohçasında Neler Olmalı
    Nişan bohçası, kız ve erkek tarafının birbirlerine hediye göndermesidir. Damat tarafına götürülen bohçaya aynı zamanda damat bohçası da denir. Hazırlanan bohçada yalnız damat için değil aile bireyleri için de hediyeler bulunur.
Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.